Tekirdağ Çerkezköy

Tekirdağ Çerkezköy, İstanbul sanayisinin genişlemesi sonucunda bir sanayi şehri çehresi kazanarak metropol olmaya aday bir ilçedir. Sanayileşme öncesinde, diğer Trakya yerleşimleri gibi yerleşik Trakyalıların yoğun yaşadığı bir tarım şehrinden, sanayileşmenin hızlanması ile tüm Türkiye’den işçilerin geldiği ve birlikte yaşadığı bir metropol olmaya doğru yol almaktadır.

Tekirdağ Çerkezköy’e farklı yerlerden gelen insanların uyum içinde yaşayabilmeleri, Trakya’nın barışçıl havasına önemli katkıda bulunmakta ve Türkiye’de toplumsal barışın geliştirilmesi için iyi bir örnek oluşturmaktadır.

İlçe, eski bir tarihe sahip olmasına rağmen sanayinin şehrin çehresini belirlemesi, ilçenin turistik kimliğini bastırmaktadır. Tekirdağ Çerkezköy’ün gelişim yolu şehirdeki sanayi bölgelerinin geliştirilmesine olanak verecek fiziki, finansal ve sosyal olanakların artırılmasına ve sanayinin çevreye verdiği zararın azaltılmasına bağlıdır. Çevreye verilen zararın azaltılması sadece Ergene Nehri’ndeki kirliliğin başlangıcı olan Çerkezköy için değil; tüm Trakya için büyük bir önem arz etmektedir.

Tekirdağ’dan Çerkezköy’e İstikametine Nasıl Gidilir

Tekirdağ – Çerkezköy arası mesafe yaklaşık olarak 62 Km dir. Bu yolculuk arabayla tahminen 1 saat 5 dakika sürecektir.

Dizel bir araç bu mesafede ortalama 3.41 Lt, benzinli bir araç ise 4.96 Lt yakıt tüketir.

Tekirdağ ile Çerkezköy arası ortalama tüketim maliyeti ise, dizel bir araç için 21.82 TL, benzinli bir araç için 34.72 TL olacaktır.

Şayet Tekirdağ ve Çerkezköy hakkında biraz bilgi lazımsa;

Öncelikle Tekirdağ için koordinat bilgileri; 40.9780911, 27.5116739 ve hava durumu ise tahminen ile olacaktır. İkinci olarak Çerkezköy için koordinat bilgileri; 41.3299197, 27.9449857 ve hava durumu ise tahminen ile olacaktır.