Yeşilay Haftası Tekirdağ’da Kutlanacak

Yeşilay Haftası Tekirdağ’da Kutlanacak, Tekirdağ Yeşilay Şubesi mensupları, mahalli ve milli basınının Tekirdağ temsilcileriyle bir araya geldi. Tekirdağ orta Süleymanpaşa ilçesindeki özel bir işletmede tertip eden basın toplantısına Tekirdağ Yeşilay Şubesi Başkanı Şener Çelikayar, Aile ve Toplumsal Siyasetler Tekirdağ İl Müdürü Hasan Yılmaz, Yeşilay Şubesi Idare Heyeti Azasi bununla beraber Aden Koleji Temsilcisi Sadık Baş ve gazeteciler katıldı.

Yeşilay Haftası Tekirdağ’da Kutlanacak, Toplantıda izahlarda yer alan Yeşilay Şube Başkanı Çelikayar, “Yeşilay Haftası münasebetiyle zarar veren alışkanlıklara ve bunların yayılmasına mani olmak amaçlı bütün Yeşilay gönüllüleri ile hep beraber el ele vererek, bağımlılıklarla uğraş çağrısında bulunuyoruz. Bağımlılıkların gencecik yaşamları karartmadığı, sıhhatli, üretken, ayık ve sevinçli bireylerden kuvvetli ve keyifli bir toplumun oluştuğu günler amaçlı partner istem ve partner aklı kullanmaya aynı ritimde devam edeceğiz” dedi.

Çelikayar, Yeşilay olarak milli ve beynelmilel ölçekteki organizasyonları, sivil topluluk örgütlerini, milli ve beynelmilel hükümet birimlerini, toplumu ve bireyleri uyuşturucu kullanımına ilişkili zararları engellemek ve azaltmak amaçlı harekete geçmeye çağırdıklarını belirtti.

Çelikayar, hafta süresince farkındalık oluşturmak amaçlı kent merkezi ve kazalarda bazı kutlamalar yapacaklarını belirtti.

Yeşilay hakkında kısaca bilgi edinecek olursak eğer;

Yeşilay; Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi bağımlılık yaratan maddelerin zararlarını anlatan sivil toplum kuruluşunun adıdır. Bağımlılıkta mücadele eden dünyaya örnek olan kurumlardan biridir.

Yeşilay’ın amacı insanların alışkın oldukları zararlı maddelerin tüketimini azaltmaları ya da kullanmamalarıdır. Özellikle gençlerin bu zararlı maddelerden korunması için çalışmalar yapmaktadır.

-Bağımlılık yapan zararlı maddeleri bırakmak isteyen kişiler 444 79 75  numarayı arayarak yetkililerden yardım alabilirler.

-Yeşilay Haftası 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanmaktadır. Bu tarihlerde çeşitli etkinlikler düzenlenerek farkındalık yaratılmaktadır.