Tekirdağ’da Görülecek Yerler

Tekirdağ’da Görülecek Yerler , Eski adı Tekfürdağı olan Tekirdağ ili Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında, yer alır.  Yaz aylarında Marmara Bölgesi’nde yerli ve yabancı tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği yerlerdendir. Tekirdağ ili keşfedilmeyi bekleyen doğal güzellikleri saklıyor. Marmara Bölgesi’nin en gelişmiş kentlerinden olan Tekirdağ ili , doğal güzellikleri ,sahilleri , tertemiz denizi , turistik mekanları ve misafirperver halkıyla bir çok tatilcinin ilk tercihlerindendir. Tekirdağ’a yapılan bir seyahette görülecek yerler de şu şekildedir.

Müzeler : Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi , Rakoczi Müzesi , Namık Kemal Evi gezmenizi önerebileceğimiz müzeler arasındadır. Bu müzelerin yanı sıra Tekirdağ ile özdeşleşmiş olan Tekirdağ Şehitler Abidesi , Hürriyet Abidesi ve Namık Kemal Anitı’nı da görmeden dönmeyin.

Camiler :  Bu güzelliklerle dolu kent oğu Osmanlı döneminden kalan tarihi bir çok camiye ev sahipliği yapmaktadır. Eski Camii , Orta Camii , Rüstempaşa Camii , Mirliva Hüseyin Paşa Camii mimari açıdan görülmeye değer ve en çok ziyaterçi çeken camiilerdir.

Çorlu Kalesi : Bu kalenin 6 yy. dan kaldığı tahmin edilmektedir. Bizans döneminden günümüze kalan bir yapı olan Çorlu Kalesi Tekirdağ da görebileceğimiz tarihi yapılardan biridir.

Hora Feneri : Tekirdağ’da Görülecek Yerler, Deniz kıyısında doğa ile iç içe bir konuma sahip olan Hora Feneri görenleri adeta büyüleyecek bir güzelliğe sahiptir. Şarköy’e yaklaşık 20 km uzaklıktadır.

Kastro Kamp Alanı:

Sit alanı olarak kabul edildiği için çevresinde bir konaklama tesisi bulunmayan Kıyıköy Kastro, Kırklareli‘nde bulunmaktadır. Ulaşımı kolaydır fakat Kastro’ya yaklaştığınızda yolun biraz bozuk olması sizleri zorlayabilir.

Araçınız ile gitmek isterseniz de, İstanbul’dan gelecekler öncelik ile Mahmutbey gişelerinden çıkmalı Trakya yönünde devam etmeli ve Saray tabelalarını takip etmelidirler bu şekilde bölgeye kolaylık ile ulaşabilirler.